Specification
| Bore Diameter | 31.75 mm (1.250″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 50.80 mm (2.000″) |
| Inner Ring Width | 27.76 mm (1.093″) |
| Outer Ring Width | 24.00 mm (0.937″) |
| Ball Material | Steel Chrome Plated |
RHP® 85mm I.D, 150mm O.D, 36mm Width, Spherical Roller Bearing (22217EJW33C3)
$212.38
COM-5 Bearing, For Allison Shifter
$24.46
$29.50
5 in stock
| Bore Diameter | 31.75 mm (1.250″) |
|---|---|
| Outside Diameter | 50.80 mm (2.000″) |
| Inner Ring Width | 27.76 mm (1.093″) |
| Outer Ring Width | 24.00 mm (0.937″) |
| Ball Material | Steel Chrome Plated |
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 3 cm |
| Bin Location | 00032145 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | GEZ31ES-2RS |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.