| Tube O.D | 6.35 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
3/8″ Tube, DOT Air Brake Push to-Connect, Brass 90-Deg. Union Elbow (PC1465-6)
$14.63
5/8″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, 90-Deg. Swivel Elbow (PC1469SW-10C)
$12.69
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Brass 90° Pipe Elbow (PC1469-4A)
$9.98
21 in stock
Less than 21 items left!
Additional information
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 1 cm |
| Bin Location | 00094084 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1469-4A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.