| Tube O.D | 6.350 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.175 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 1400 psi Rating |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
1/4″ Male 45° SAE Flare x 1/8″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-4A)
$2.89
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 1.6 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00094045 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 54-4A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.