| Tube O.D | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Union Type |
1/4″ Tube, Brass DOT Air Brake Fitting, Push-to-Connect Type, Union Coupler (PC1462-4)
$12.50
30 in stock
Less than 30 items left!
Additional information
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 1.2 × 1.2 cm |
| Bin Location | 00094081 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1462-4 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.