| Tube O.D | 6.35 mm (0.25″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Union Type |
5/8″ Tube, DOT Brass Compression Union, Air Brake Fitting, For SAE J844D (1462-10)
$11.41
5/32″ Tube, Push To Connect Fitting, Union Coupling, Brass (PC62-2-1/2)
$7.64
1/4″ Tube, DOT Push-to-Connect Fitting, Bulkhead Union, Brass (PC1477-4)
$14.52
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | 00094092 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1477-4 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.