| Tube O.D | 15.8 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Tee Type |
1/4″ Tube, DOT Air Brake Union Tee Fitting, For SAE J844D Tube, Brass (1464-4)
$7.25
1/8″ Tube O.D, Push-to-Connect Fitting, Brass Union Tee (PC64-2)
$12.93
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass Male Pipe Run Tee (1471-4A)
$6.47
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.2 × 3 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00094076 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1471-4A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.