| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Branch Tee Type |
1/4″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass Male Pipe Run Tee (1471-4B)
$8.70
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Swivel Tee (PC1472SW-4A)
$14.91
3/8″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass Male Pipe Branch Tee (1472-6C)
$10.05
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 3.1 × 1.9 cm |
| Bin Location | 00094077 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1472-6C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.