| Tube O.D | 6.350 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/4″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 90° Male Pipe Elbow (1469-4C)
$4.86
19 in stock
Only 19 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 2.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00094074 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1469-4C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.