| Diameter | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Length | 38.10 mm (1.500″) |
| Wrench Size | 11.09 mm (0.437″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
1/2" Diameter, 1" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C121)
$1.50
5/16" Diameter, 1-3/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ516.134)
$0.22
1/4″ Diameter, 1-1/2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ14.112)
$0.14
53 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | A30081 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ14.112 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.