| Diameter | 6.4 mm (0.250″) |
|---|---|
| Drive Size | 4 mm (0.156″) |
| Length | 25.4 mm (1.000″) |
| Material | Stainless Steel |
3/8" Diameter x 2″ Long, 16 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SCFHC382)
$1.25
1/2" Diameter x 1″ Long, 13 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC12.1)
$1.15
1/4″ Diameter x 1″ Long, 20 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC14.1)
$0.50
28 in stock
Less than 28 items left!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.2 × 1.2 × 1.2 cm |
| Bin Location | 00058013 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SFC14.1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.