| Diameter | 4.8 mm (0.190″) |
|---|---|
| Drive Size | 3.2 mm (0.125″) |
| Length | 25.4 mm (1.000″) |
| Material | Stainless Steel |
3/8" Diameter x 2″ Long, 16 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SCFHC382)
$1.25
1/2" Diameter x 1″ Long, 13 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC12.1)
$1.15
#10 Diameter x 1″ Length, 24 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SF1024.1)
$0.08
25 in stock
Less than 25 items left!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.2 × 1 × 1 cm |
| Bin Location | 00058013 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SF1024.1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.