| Tube O.D | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Adapter Type | Straight Adapter |
1/4″ Tube O.D x 1/8″ MNPT, Brass Fitting, Compression Pipe Connector (68-4A)
$1.41
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 1.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00094063 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 68-4A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.