| Tube O.D | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | Connector Type |
1/4″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Male Pipe Connector, Brass (1468-4C)
$3.62
15 in stock
Only 15 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.7 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | 00094071 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1468-4C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.