| Diameter | 6.350 mm (0.250″) |
|---|---|
| Wrench Size | 11.09 mm (0.437″) |
| Thickness | 5.537 mm (0.218″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
1/4″ Diameter x 28 TPI, 0.2187″ Thickness, GR2 Slotted Hex Nut – LC/Steel (NHSF14)
$0.39
119 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.007 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.3 × 1.3 × 0.7 cm |
| Bin Location | A10034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NHSF14 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.