| Tube O.D | 3.17 mm (0.125″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 2800 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
5/8″ Male 45° SAE Flare x 1/2″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-10D)
$8.33
1/4″ Male 45° SAE Flare x 1/8″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-4A)
$2.89
1/8″ Male 45° SAE Flare x 1/8″ Male NPT, 90-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (49-2A)
$25.19
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 2.2 × 1 cm |
| Bin Location | 00094051 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 49-2A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.