| Diameter | 25.40 mm (1.000″) |
|---|---|
| Wrench Size | 36.49 mm (1.437″) |
| Thickness | 26.59 mm (1.047″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
1″ Diameter, 1.047″ Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF1)
$3.53
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.2 × 6.2 × 4.1 cm |
| Bin Location | A40096 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LNF1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.