| Diameter | 25.40 mm (1.000″) |
|---|---|
| Length | 139.7 mm (5.500″) |
| Wrench Size | 38.10 mm (1.500″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
5/8" Diameter, 8" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C588)
$6.88
5/16" Diameter, 3-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8F516132)
$0.86
1″ Diameter, 5-1/2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ1.512)
$7.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.3 × 4.4 × 4.4 cm |
| Bin Location | A30076 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8CZ1.512 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.