| Configuration | Right Hand |
|---|---|
| Wheel Size | 13-15″ Size |
| Diameter | 25.4 cm (10.0″) |
| Thickness | 5.71 cm (2.25″) |
| Axle Rating | Up to 3500 lbs. |
| Plate Type | Galvanized |
Dexter® Idler Hub – 5 Bolt on 4.5″ Bolt Circle, Cupped and Studded, Used For 2K lb. Axles (008-259-05)
$101.27
HD Plus® 16.5" Dust Shield Kit (DSH610E)
$143.35
10″ Drum Brake Assembly, Right Hand Side (C04-40715)
$113.93
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 12.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 29 × 9 cm |
| Bin Location | 00037120 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake System |
| Part # | C04-40715 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.