| Nominal Size | 10 mm (0.394″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 10.5 mm (0.413″) |
| Outer Diameter | 20 mm (0.787″) |
| Nominal Thickness | 2 mm (0.079″) |
| Washer Type | DIN-125 Type |
| Material | Hardnened Steel |
Popco® 7/16" Bolt, 15/32″ I.D, 59/64″ O.D, Copper Flat Washer (162-870)
$0.56
14mm Nominal Size, 3mm Thick, Structural Flat Washer, Hardened Steel (FWMH14)
$0.39
10mm Nominal Size, 2mm Thickness, DIN125 Flat Washer, Hardened Steel (FWMH10)
$0.50
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.008 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00058051 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | FWMH10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.