| Nominal Size | 22.22 mm (0.875″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 23.79 mm (0.937″) |
| Outer Diameter | 44.45 mm (1.750″) |
| Thickness | 3.175 mm (0.125″) |
7/8″ F436 Flat Washer, 1/8″ Thickness, Grade-8, Steel, Yellow Zinc (FW878)
$0.54
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 4.5 × 4.5 cm |
| Bin Location | A40073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | FW878 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.