| Nominal Size | 18 mm (0.708″) |
|---|---|
| Inner Diameter | 19 mm (0.748″) |
| Outer Diameter | 34 mm (1.338″) |
| Nominal Thickness | 4 mm (0.157″) |
| Washer Type | DIN-6916 Type |
| Material | Hardnened Steel |
12mm Nominal Size, 3mm Thick, Structural Flat Washer, Hardened Steel (FWMH12)
$0.59
Allison Transmission® Washer (6777103)
$17.77
18mm Nominal Size, 4mm Thick, Structural Flat Washer, Hardened Steel (FWMH18)
$0.52
21 in stock
Less than 21 items left!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 3.3 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00058072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | FWMH18 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.