| Diameter | 14 mm (0.551″) |
|---|---|
| Wrench Size | 22 mm (0.866″) |
| Length | 90 mm (3.543″) |
| Material | Stainless Steel |
14mm Diameter, 25mm Long, 22mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C14.25)
$0.86
20mm Diameter, 50mm Long, 30mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C20.50)
$4.62
14mm Diameter, 90mm Long, 22mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C14.90)
$2.89
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.8 × 2.5 × 2.5 cm |
| Bin Location | 00058063 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C14.90 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.