| Diameter | 16 mm (0.630″) |
|---|---|
| Wrench Size | 24 mm (0.945″) |
| Length | 90 mm (3.543″) |
| Material | Stainless Steel |
14mm Diameter, 45mm Long, 22mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C14.45)
$2.50
22mm Diameter, 70mm Long, 32mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C22.70)
$7.50
16mm Diameter, 90mm Long, 24mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C16.90)
$2.88
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.8 × 2.8 × 2.8 cm |
| Bin Location | 00058072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C16.90 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.