| Diameter | 18 mm (0.708″) |
|---|---|
| Wrench Size | 27 mm (1.062″) |
| Length | 40 mm (1.574″) |
| Material | Stainless Steel |
14mm Diameter, 35mm Long, 22mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C14.35)
$1.93
20mm Diameter, 120mm Long, 30mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C20.120)
$6.74
18mm Diameter, 40mm Long, 27mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C18.40)
$2.54
32 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00058073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C18.40 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.