| Diameter | 18 mm (0.708″) |
|---|---|
| Wrench Size | 27 mm (1.062″) |
| Length | 70 mm (2.755″) |
| Material | Stainless Steel |
14mm Diameter, 70mm Long, 22mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C14.70)
$3.01
10mm Diameter, 140mm Long, 17mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C10.140)
$2.90
18mm Diameter, 70mm Long, 27mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C18.70)
$2.71
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 3 × 3 cm |
| Bin Location | 00058073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C18.70 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.