| Wire Length | 76.2 m (250′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 2.13 mm (0.085″) |
| Wire Gauge | 20-GA GPT |
| Insulation | Standard PVC |
| Voltage | Rated to 60V |
250 ft. Wire Length, 20-GA, Standard Wall, GPT Primary Wire, Blue (WG20-6-250)
$26.55
Grote® 100 ft. Wire Length, 10-GA Type, GPT Plastic Wire, Red (87-5000)
$84.11
250 ft. Wire Length, 20-GA, Standard Wall, GPT Primary Wire, White (WG20-9-250)
$28.74
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.3 × 26 × 25 cm |
| Bin Location | 00036318 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | WG20-9-250 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.