| Tube O.D | 4.76 mm (0.187″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 1900 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/4" Male 45° SAE Flare x 1/4" Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-4B)
$6.53
5/8″ Male 45° SAE Flare x 1/2″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-10D)
$8.33
3/16″ Male 45° SAE Flare x 1/8″ Male NPT, 90-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (49-3A)
$3.02
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 2.5 × 1 cm |
| Bin Location | 00094051 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 49-3A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.