| Tube O.D | 4.76 mm (0.187″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 400 psi Rating |
| Adapter Type | Straight Adapter |
3/16″ Tube O.D x 1/8″ MNPT, Brass Fitting, Compression Pipe Connector (68-3A)
$1.37
19 in stock
Only 19 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | 00094063 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 68-3A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.