| Diameter | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Length | 127.0 mm (5.000″) |
| Wrench Size | 28.57 mm (1.125″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
9/16" Diameter, 3" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C9163)
$1.90
7/8" Diameter, 4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C784)
$4.25
3/4″ Diameter, 5″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ34.5)
$5.58
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.7 × 3.3 × 3.3 cm |
| Bin Location | A30067 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8CZ34.5 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.