| Diameter | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Length | 228.6 mm (9.000″) |
| Wrench Size | 28.70 mm (1.130″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
3/4″ Diameter, 9″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ34.9)
$5.16
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.6 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8CZ34.9 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.