| Nominal Size | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Item Type | Regular Type |
| Finish | Yellow Zinc |
| Grade | Alloy Steel |
| Material | SAE 4037 Alloy |
20mm Nominal Size, 4mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM20)
$0.67
3/8″ Lock Washer, For Detroit Diesel (103321-A)
$2.69
3/4″ Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW834)
$0.56
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 3.2 × 3.2 cm |
| Bin Location | A40077 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LW834 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.