| Tube O.D | 19.05 mm (0.75″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standard |
| Working Pressure | 200 psi Rating |
| Fitting Type | Tube Insert Type |
3/4″ Tube, DOT Brass Compression Insert, Air Brake Fitting, For J844D Tube (1481-12)
$0.72
7 in stock
Only 7 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 1.7 × 1.7 cm |
| Bin Location | 00094073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1481-12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.