| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standard |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Tube Insert Type |
3/8″ Tube, DOT Brass Compression Insert, Air Brake Fitting, For J844D Tube (1481-6)
$0.31
25 in stock
Less than 25 items left!
Additional information
| Weight | 0.009 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.6 × 0.9 × 0.9 cm |
| Bin Location | 00094073 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1481-6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.