| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Union Type |
3/4″ Tube, Brass DOT Air Brake Fitting, Push-to-Connect Type, Union Coupler (PC1462-12)
$37.91
5/32″ Tube, Brass DOT Air Brake Fitting, Push-to-Connect Type, Union Coupling (PC1462-5/32)
$10.70
3/8″ Tube, DOT Push-to-Connect Fitting, Bulkhead Union, Brass (PC1477-6)
$15.86
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 2.6 × 2.6 cm |
| Bin Location | 00094092 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1477-6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.