| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 1000 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
3/8″ Tube x 3/8″ Male NPT, Inverted Flare, Brass 90-Deg. Male Pipe Elbow (149-6C)
$8.77
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | 00094107 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 149-6C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.