| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Female Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 4000 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
3/8″ MNPT x 3/8″ FNPT, Steel Pipe Fitting, 90-Deg. Street Elbow (S1016-C)
$5.62
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 3.6 × 2.4 cm |
| Bin Location | 00095022 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | S1016-C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.