| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/2″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push˗to˗Connect, 45-Deg. Swivel Elbow (PC1474SW-8C)
$27.91
Eaton Weatherhead® .16″ O.D x 1/8″ MNPT, Push-to-Connect, Swivel 90° Male Elbow (1169X2.5S)
$5.25
3/8″ Tube, DOT Air Brake Push to-Connect, Brass 90-Deg. Union Elbow (PC1465-6)
$14.63
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 3.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00094082 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1465-6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.