| Diameter | 9.53 mm (0.375″) |
|---|---|
| Drive Size | 7.95 mm (0.313″) |
| Length | 44.5 mm (1.750″) |
| Material | Stainless Steel |
1/4" Diameter, 1.5″ Long, 20 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC14.112)
$0.09
CAT® 1/2″-20 Thread Size x 1″ Bolt Length, Hex Socket Head Cap Screw (013-8307)
$7.07
3/8″ Diameter, 1.75″ Long, 16 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC38.134)
$0.25
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 1.4 × 1.4 cm |
| Bin Location | 00058033 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SCC38.134 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.