| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Working Pressure | 200 psi Rating |
| Fitting Type | Union Coupling |
| Application | Water / Air / Oil |
3/8″ Tube O.D, Brass Union Coupling, Compression Fitting (62-6)
$2.89
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.9 × 1.9 × 1.9 cm |
| Bin Location | 00094065 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 62-6 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.