| Tube O.D | 7.93 mm (0.312″) |
|---|---|
| Male Pipe | 6.35 mm (0.250″) |
| Working Pressure | 1200 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Connector |
5/16″ Tube x 1/4″ MNPT, Male Connector, Brass Inverted Flare Fitting (148-5B)
$1.52
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00094106 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 148-5B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.