| Diameter | 7.924 mm (0.312″) |
|---|---|
| Wrench Size | 12.70 mm (0.500″) |
| Thickness | 6.934 mm (0.273″) |
| Finish | Zinc / Wax Type |
16mm Diameter, 16mm Thickness, 24mm Wrench Size, Steel Nylon Locknut, Zinc (NLNMF1615)
$2.25
5/8″ Diameter x 11 TPI, 0.559″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCC58)
$1.86
5/16″ Diameter x 24 TPI, 0.273″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF516)
$0.96
162 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 1.5 × 0.7 cm |
| Bin Location | A10031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SLCF516 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.