| Diameter | 7.95 mm (0.313″) |
|---|---|
| Drive Size | 6.35 mm (0.250″) |
| Length | 19 mm (0.750″) |
| Material | Stainless Steel |
5/16″ Diameter, 3/4″ Long, 18 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC516.34)
$0.11
40 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.2 × 1.1 × 1.1 cm |
| Bin Location | 00058032 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SCC516.34 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.