| Nominal Size | 7.92 mm (0.312″) |
|---|---|
| Item Type | Regular Type |
| Finish | Yellow Zinc |
| Grade | Alloy Steel |
| Material | SAE 4037 Alloy |
14mm Nominal Size, 3mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM14)
$0.13
3/8″ Lock Washer, For Detroit Diesel (103321-A)
$2.69
5/16″ Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW8516)
$0.06
83 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 1.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | A40075 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LW8516 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.