| Tube O.D | 3.96 mm (0.156″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.175 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 250 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/4″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 90° Male Pipe Elbow (1469-4B)
$4.28
1/4″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Push˗to˗Connect, 45-Deg. Swivel Elbow (PC1474SW-4B)
$12.46
5/32″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Brass 90° Pipe Elbow (PC1469-5/32A)
$8.98
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 2.2 × 1 cm |
| Bin Location | 00094084 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1469-5/32A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.