| Diameter | 15.87 mm (0.625″) |
|---|---|
| Wrench Size | 23.79 mm (0.937″) |
| Thickness | 13.86 mm (0.546″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
5/8″ Diameter x 18 TPI, 35/64″ Thickness, GR2 Slotted Hex Nut – LC/Steel (NHSF58)
$1.22
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 2.5 × 1.6 cm |
| Bin Location | A10034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NHSF58 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.