| Tube O.D | 15.8 mm (0.625″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 225 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/8″ Tube, Brass Split Compression Fitting, Air Shift Transmission Sleeve (860-2)
$0.51
5/8″ Tube x 1/2″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 45° Male Pipe Elbow (1474-10D)
$11.50
5/8″ Tube, DOT Brass Compression Fitting, Air Brake 90° Union Elbow (1465-10)
$16.25
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 3.5 × 2 cm |
| Bin Location | 00094075 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1465-10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.