| Hose I.D | 15.8 mm (0.625″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 200 psi Rating |
| Fitting Type | Angle Valve Type |
5/8″ Hose I.D x 3/8″ MNPT, Forged Body, 90-Deg. Angle Valve, Brass (1139-10C)
$25.84
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 5 × 5 cm |
| Bin Location | 00094102 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1139-10C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.