| Diameter | 15.9 mm (0.625″) |
|---|---|
| Drive Size | 12.7 mm (0.500″) |
| Length | 51 mm (2.000″) |
| Material | Stainless Steel |
#10 Diameter, 1″ Long, 24 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SC1024.1)
$0.06
Cummins® M5 x 0.8mm x 30mm Length, Socket Head Cap Screw (4076471)
$8.38
5/8″ Diameter, 2″ Long, 11 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC58.2)
$1.26
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 × 2.3 × 2.3 cm |
| Bin Location | 00058036 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SCC58.2 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.