| Diameter | 15.87 mm (0.625″) |
|---|---|
| Length | 44.45 mm (1.750″) |
| Wrench Size | 23.79 mm (0.937″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
7/16" Diameter, 1-3/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C716134)
$1.50
5/8" Diameter, 4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C584)
$3.25
5/8″ Diameter, 1-3/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C58134)
$1.90
15 in stock
Only 15 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | A30061 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8C58134 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.