| Diameter | 15.87 mm (0.625″) |
|---|---|
| Length | 25.40 mm (1.000″) |
| Wrench Size | 23.79 mm (0.937″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
7/16" Diameter, 6" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C7166)
$3.50
5/8" Diameter, 2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8CZ58.2)
$1.78
5/8″ Diameter, 1″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C581)
$0.90
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 2.7 × 2.7 cm |
| Bin Location | A30061 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8C581 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.